Dreamlands - Az álmok földjén
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dreamlands - Az álmok földjén

Fantasztikus kalandok öt különböző világban!
 
NezabarKezdőlapGaléria, képekLegutóbbi képekRegisztrációBelépésKeresés

 

 Coruscant - A főváros

Go down 
+9
Synestra Idrall
Jarod Llane
Reiko Xalrich
Kyle Samlon
Jason Quinn
Kael-Den Segoren
Mogra Brin 'shak Rha
Bon Aborsa
Mesélő
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 87
Join date : 2012. Apr. 22.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyHétf. Ápr. 23, 2012 8:01 pm

First topic message reminder :

Alap felépítés, adatok:
A bolygó szinte teljes felületén épületek találhatók. Kivételnek számít a néhány mesterséges tó és a sarkvidéki jégsapkák területe. A bolygó az űrből egy csillogó gömbnek látszik, amit az épületekről visszaverődő napfény okoz. Az egyetlen hely, ahol az eredeti talajt vagy a sziklákat napfény érheti, az a Monument Plaza a Manarai-hegység tetején.
A Földhöz képest tömege 2,74-szoros, átmérője 1,39-szoros (felszíne 1,93-szoros), a felszíni gravitáció 1,42-szoros. Mindezek az értékek az ember számára is lakhatóvá teszik, bár az újonnan érkezettek számára eleinte kényelmetlen lehet a nagyobb súly. Az épületeken belül mesterséges gravitációt alkalmazó súlycsökkentő szerkezeteket használhatnak.
Az építészetet az igen magasra nyúló épületek jellemzik. Minél gazdagabb valaki, annál magasabb szintet engedhet meg magának, mivel ezek a drágább helyek. Léteznek lebegő paloták is, amikben tavak és kertek is találhatók, itt a leggazdagabbak laknak. A legmagasabb épületek elérik a 6000 méteres magasságot. Sok épületben önellátó biogazdálkodás folyik, ami az épületben lakókat ellátja élelmiszerrel.
A Coruscantnak négy holdja van, de természetesen ezek ritkán látszanak egyszerre. Általában kettő tűnik fel az éjszakai égbolton, nagyon ritkán három, a négy hold együttállását viszont különös események előjeleként magyarázzák általában.

Közlekedés:
Coruscant egén a légijárművek kötelezően a bolygó autonavigációs rendszere alá tartoznak. Ez alól egy kivétel van, a légitaxi, ami gyakorlatilag az egyetlen használható közlekedési eszköz. A légitaxi hossza átlagosan 8 méter, fajtól függően legfeljebb 5 utast tud szállítani. Élő sofőrje van, emellett automatikus pilótarendszere az ütközések elkerüléséről gondoskodik. A légitaxik bármely útvonalat használhatnak, ami céljuk eléréséhez szükségesnek látszik. Az ütközések elég ritkák, de az utazás váratlan izgalmakkal jár. Ezért az utasok többsége inkább elsötétített ablakkal utazik.

A Jedi templom:
A Jedi Templom mindig is központi, fontos szerepet játszik a bolygó lakóinak életében, nem csak a jediket tekintve, hiszen mindenki más számára is fontos jelentőséggel bír. A Jedi Rend negyedei és a kiképzőcsarnokok tartoztak hozzá. A Templom középen emelkedő tornya mellett szimmetrikusan négy kisebb torony helyezkedik el, ezek közül az egyikben van a Jedi Tanács tanácskozóterme, melyből pompás kilátás nyílik. Nem csak az épületegyüttes emelkedik magasan a környezete fölé, hanem építészeti stílusában is nagyban eltér a bolygó egyéb épületeitől.

Játszható helyszínek:
//Kérjük, hogy mindig a hozzászólás elejére írd oda, hogy jelenleg hol vagy egy-egy perjel közé.//
-Jedi templom (Akár helyszíneket is megnevezhetsz.)
-Monument Plaza
További lehetőségek hamarosan, de ötleteket is nyugodtan adhattok, és bevesszük a listára.

Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Bon Aborsa

Bon Aborsa


Hozzászólások száma : 22
Join date : 2012. Apr. 22.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 6:16 am

//olvad, jedi templom//
*Ha Nawara Aves fénykardját nézegeti, feltűnhet neki, hogy kínosan fényes, ez két dolognak köszönhető, egyrészt, mert mindig tisztogatja, másrészt pedig mert ő a tárgyalásos megoldás híve, nem szereti az erőszakot.*-Azt mondtad, voltál már hasonló helyetben, ez mit jelent? Tűnt már el mestered? Én nagyon hosszú ideig tárgyalni voltam, tudom nem a legizgalmasabb dolog, de szerintem tartósabb és hasznosabb dolog, mint ellenfeleket vagdosni, állítólag lesz majd padawaanom, a nevét még nem tudom, de elméletileg már megérkezett, egy kis ember fiúcska, mint én.*Mondja a lánynak, aki remélhetőleg érti, hogy arra gondol, látta e a fiúcskát.*
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 3:58 am

* Szép lassan el is indultak, és érdeklődve hallgatja a fiú beszámolóját származásáról. *
- Áh, a Naboo. Régen jártam ott, de életem során számos alkalommal megfordultam azon a bolygón. Régen sok küldetést adott a jediknek. Főleg, amikor a sötét jedik mivel tudták hogy az békés hely ott rejtőztek el. Aztán persze sikerült onnan kiűzni mind egy szálig a gonosz népséget. A gungenekkel is jó viszonyban vagyok, kedves lények, és különösen vendégszeretők. * Mondta el őszintén, hisz már annyi minden történt vele, és annyi bolygón járt, furcsa lenne ha a legszebbiken nem. Mert a Naboot a galaxis egyik legszebb bolygójának tartják, ez nem is csoda. A lány bemutatkozására eszébe is jutott, hogy ezt az apró dolgot elfelejtette. *
- Ó, valóban, a bemutatkozás. Nawara Kosha Cyn vagyok. * Mutatkozott be végül, közben folyamatosan sétáltak a templom felé, és már egyre közelebb jártak, mikor a lány megkérdezte hogy milyen szerepet tölt be. *
- Hm, ez egy nagyon jó kérdés. Szeretek erről beszélni. * Mosolygott rá a lányra. Zord kinézete ellenére folyton mosolyog, ami a jediktől is szokatlan, de nem kell mindig az átlagosat követni. *
- Évek óta a jedi templomot szolgálom, hűségesen és tisztelettel. A beosztásom olyan kém szerű lenne. Tehát kiküldenek esetekhez és megpróbálom megoldani. Ez nem is inkább kém, hanem ilyen beosztott úgymond. De nem nevezném munkának, sokkal inkább hobbi mintsem meló. * Válaszolta, s már elérték a templom lépcsőit. Felballagtak és betértek az épületbe. *
- Itt is vagyunk. Majd még beszélek a tanáccsal az esetedről. * Nézett a fiúra, majd a lányra. *
- A levelet pedig ha gondolod átadom én. * S ha a lány odaadja a levelet akkor távozik. *
Vissza az elejére Go down
Reiko Xalrich

Reiko Xalrich


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Apr. 23.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 3:46 am

*Reiko örül neki, hogy a nő nem vette ezt sértésnek, és hogy a kisfiú is kuncog rajta. Amikor meghallja, hogy a két személy ugyanarra a helyre akar menni, ahova neki kell, egyből beleegyezik, hogy elkísérjék, és már útra is indítja őket. A sétálás alatt természetesen bemutatkozik.*
-Amúgy, Reiko Xalrich a nevem. És maguknak? *Kezdi el a bemutatkozást, de természetesen ez alatt sem áll le, hiszen gyorsan elakarja intézni a szállítást, hogy azután majd egy újabb küldetést tudjon felvenni. Amikor meglátja a twi'lek nőn, hogy hordoz magánál lézerkardot, egyből szóba is hozza.*
-Látom ön jedi. Megkérdezhetem, hogy milyen pozíciót tölt be? *Kérdez rá, hiszen szeret mindent tudni az ismerőseiről, hátha később hasznos lesz.*
Vissza az elejére Go down
Kyle Samlon

Kyle Samlon


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 3:35 am

*A twi'lek néni kedvesen elirányítja, és már ő is látja, hogy hova is kellene mennie.* -Áh, értem. Köszönöm szépen a segítségét. Azért elkísér addig? *mondja egy bátrabb mosollyal, majd a taxis hölgy is ugyanezt kérdi.* -A nagy tornyokat keresse, de mi is oda tartunk. Én ugyanis egy mestert keresek, hogy folytassa a tanításomat. *a taxis nő magyarázatára kuncog egyet magában. Nem akarja kinevetni azt, aki kedves volt hozzá, de mégis találó magyarázattal állt elő. Zavartan visszapislog a twi'lek hölgyre, és válaszol az ő kérdésére is.* -Bocsánat. A helyzet az, hogy még nem. A Nabooról jöttem, de ott csak gunganek és emberek laknak. Twilekhez még nem volt szerencsém. Sokat kell még tanulnom, úgy tűnik. *válaszol vidáman, és ha vele tartanak a többiek, akkor elindul a Jedi Templom felé.*
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 3:20 am

* A fiú kérdésén nem különösebben lepődött meg. Hisz egyértelmű hogy egy padawan a jedi templomot keresi. *
- Ezen könnyen tudok segíteni. * Mosolygott a fiúra. *
- Látod ott azokat a hatalmas tornyokat. * Mutatott a templom 5 tornyára. *
- Azok ott a jedi templom tornyai, innen kicsit messze van, de egyszerűen oda tudlak vezetni. Közben egy rózsaszín hajú lány is megérkezett közéjük. *
- Szia. * Köszönt neki, de nem biztos hogy annyira kedvesen mint a jedi kisfiúnak. Hisz, tudni róla, hogy akin nem látja hogy jedi, abban nem nagyon bízik. Viszont ha kiderül hogy párt fogólya, akkor mindjárt más. A fiú kérdésére elmosolyodott, hisz miért is haragudna? Ő még csak egy gyerek. Gyakran kérdeznek ilyeneket. A lány megelőzte őt válaszával, de nem valami nagyon szépen. Csak egy pillantást vetett rá, és értette hogy tréfa akar lenni, majd válaszolt. *
- Én egy twi'lek vagyok. Nem tudom hogy hallottál e rólunk. Milyen bolygóról származol? * Kérdezte, hisz kíváncsi hogy honnan származik. Az ő faja elég gyakori, persze nem minden bolygón. *
Vissza az elejére Go down
Reiko Xalrich

Reiko Xalrich


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Apr. 23.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 3:11 am

*Reiko izgatott szemmel böngészi a térképet, amit az előbb szedett elő a zsebéből. Csak kis teret mutatott a térkép, és ez az utca pont nem volt rajta. Szegény Reiko a fejét vakarja, hogy most mi legyen, de nem lehetett mást tenni, megkérdez egy embert az utcán. Amikor lassan megfordul egy ember kisfiút és egy vörös twi'lek-et lát beszélgetni. Már sok twi'lek-et látott a világon, de ilyen vöröset még soha. Nem akart rákérdezni, mert illetlennek találta, de amikor meghalljaa a kisfiú szájából azt a mondatot, hogy "Ön micsoda?", egyből kitör belőle a nevetés. Kicsit hangosra sikeredett a kacaj, de nem bánja meg, inkább közelebb megy a társasághoz, és bemutatkozik.*
-Szép napot! Elnézést, segítenének? Nem tudom merre található a Jedi templom, pedig fontos küldeményem van oda! *Mosolyodott el, majd a kisfiúra nézett, és válaszolt az előbb feltett kérdésére.*
-Az itt álló néni egy twi'lek, aki úgytűnik sok paradicsomot evett.. *Az utolsó szavakat csak a gondolatában akarta kimondani, de ez úgytűnik kicsúszott neki. Amikor befejezi a mondatot, kedvesen ránéz a nőre, és elmosolyodik, jelezve ,hogy ez csak egy ártatlan vicc volt.*
Vissza az elejére Go down
Kyle Samlon

Kyle Samlon


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 3:02 am

*Egy taxi fut be váratlanul. Mintha csak rendelte volna... Pedig még csak pénze sincsen ilyesmire. Vágyakozva néz a taxira, amiből rögtön ki is száll egy nő, de láthatóan rendkívül elfoglalt. Azért a közelébe megy, és már épp megszólítaná, amikor őt is megszólítja egy roppant furcsa kinézetű illető. Ő magában embernek könyvelte el őt is, mert még sosem látott ilyen alakot. Sok újat fog még megtanulni, úgy tűnik... Máris csak úgy záporoznak az információk. Mivel a nő kedves volt hozzá, ő is kedvesen válaszol neki.* - Igen, köszönöm. A Jedi Templomot keresném. Egy mestert szeretnék találni magamnak, aki vállalna. Odahaza azt mondták, hogy a képzésem első nagy része befejeződött, és itt kell folytatnom, padawanként. El tudna vezetni oda? *kérdi, és már a nyelve hegyén is van a következő kérdése. Picit töpreng, hogy hogy kérdezze meg, hogy ne legyen illetlen, de aztán végül csak kibukik belőle.* -Bocsánat, ha megkérdem, de... Ön micsoda? Odahaza nem találkoztam még hasonlókkal... *kérdi bátortalanul, és lesüti a szemét. Máris megbánta, hogy megkérdezte. Nyilván illetlen volt és most sikeresen megbántotta a hölgyet...*
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 2:49 am

* Egy igen szokatlan kinézetű twi'lek nő sétál végig a zsúfolt utcákon. Azért szokatlan, mert a legtöbb twi'lek zöld vagy kék, és bőrük üres. Ám ő nem. Piros bőrszínével igen csak furcsán néznek rá, hisz az utolsó ilyen piros lény egy sith mester volt, persze a sötét oldalon. Az emberekkel nem nagyon társalog, nem tudja kiben bízzon meg, vagy hogy ki áll vele azonos oldalon. Komolyan és magát kihúzva, lassú léptekkel sétálgat. Nem figyeli hogy pontosan hova, csak szemmel tartja hogy mit ügyködnek a különböző lények. Aztán egyszerre csak hirtelen megtorpant. Hátranézett és egy kis jedi fiú álldogál a közelben. Szája mosolyra húzódott, hisz szinte megérezte hogy jedi van a közelben. Mikor odaért, a fiú vállára rakta a kezét, és kedvesen megszólította. *
- Szervusz, segíthetek esetleg valamiben: * Kérdezte meg tőle. A hangneme kedves, senkit sem akar megijeszteni. *
Vissza az elejére Go down
Reiko Xalrich

Reiko Xalrich


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2012. Apr. 23.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 2:38 am

*A kapitány szerint túlságosan is sokat törödik Reiko a munkával, és keveset a lazítással. És mivel Reiko túl makacs, hogy pihenjen, egyre könnyebb feladatokat ad neki, hogy tudjon legalább egy kicsit pihenni. Most például egy levelet kell elvinnie a Jedi Templomba, ami a katonákról való információkat tartalmazza. Létszám, nevek, rangok..stb. Reiko persze ezt a munkát is száz százalékosan komolyan veszi, még ha csak egy apróság is. Egy taxi segítségével eljutott a templom közelében lévő utcába, ahol úgytűnik ő még nem járt. Reiko amikor kilép a járműből megrázza a fejét, hiszen akármilyen közel is van a templom, ő még erre soha nem járt, így most úgytűnik eltévedt. A levelet szorongatva a kezében nézi, hogy nincs e erre felé egy személy, akitől megkérdezheti, hogy merre is van ő valójában.*
Vissza az elejére Go down
Kyle Samlon

Kyle Samlon


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptySzer. Ápr. 25, 2012 2:32 am

[Coruscant fővárosának egyik utcája]
*Egy 13 éves forma kisfiú sétálgat a főváros egyik utcáján. Ámuldozik a hatalmas épületek látványán. Odahaza sosem látott még ilyen hatalmas, ugyanakkor mégis szép házakat, mint itt. Nemrég érkezett ide egy űrhajóval, és a Jedi Templomot keresnék, ahol mestert találhatna magának. Azt mondták neki, hogy az első része a képzésének immár befejeződött, ideje padawannak lennie, hogy alaposabban megismerje az erőt egy Jedi személyes segítségével. Nagy izgalommal érkezett ide, alig várta már, hogy egy Jedi lovag a szárnyai alá vehesse. Érezte magában az erőt, és bízott benne, hogy továbbra is olyan jól fog neki a tanulás és a gyakorlás, ahogy eddig ment.*


A hozzászólást Kyle Samlon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 25, 2012 2:43 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Jason Quinn

Jason Quinn


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Apr. 23.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:53 am

*Biccent a lánynak.* -Szép estét, és jó pihenést! *Szól utána, majd még néhány pillanatig mozdulatlanul áll az előcsarnokban, aztán elindul felfelé a lépcsőn, a végeláthatatlan folyosókon, keresni Mesterét.*

//Kôszônôm a játékot Smile //
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:49 am

- Hát igen, igazad van. De én nem bízok abban aki nem azon az oldalon áll amin én. Sok rossz tapasztalatom volt erről az évek során, nem véletlenül lettem jedi. * Mondta el őszintén, majd felelt a kérdésre. *
- Hát, ami azt illeti nekem is lenne egy két elintéznivalóm. Nem annyira sok, de most azt hiszem én is távozok. Szervusz Jason. * Köszönt el kedvesen, majd megmozdította eddig mozdulatlan lábait és útnak indult, egyenesen kényelmes szobája felé. Hogy mi lehet a mostani kis rejtély megoldása, azt sajnos még nem tudja senki. De egy valami biztos. Kosha addig nem nyugszik amíg ki nem deríti az igazságot, és amit ő a fejébe vesz azt onnan ki nem lehet szedni. *

// Köszi a játékot Smile //
Vissza az elejére Go down
Jason Quinn

Jason Quinn


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Apr. 23.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:39 am

-Sokszor a pletykában is lehet valami igaz. Nem feltétlenül kell rosszindulatúnak lennie, és nem feltétlenül kell igaznak lennie. De az emrebek pletykálnak. Azért, mert senki nemtudja az igazságot. De szerintem, mi itt a Templomban vagyunk még a legközelebb hozzá. *Mondja kissé selytelmesen elgondolkodva. Tekintete a lépcsők felé irányul. Kicsit kellemetlennek érzi az Előcsarnokban ácsorgást.*
-Mi lenne ha felugranánk a Mannába, és egy frissítő mellett folytatnánk tovább a beszélgetést? Egy kicsit még fáj a lábam, egy hete szereztem egy kisebb égési sérülést, és nem épp a legkellemesebb így itt álldogálni. *Magyarázza egy szomorú mosollyal, és ha a többiek beleegyeznek, akkor felsétálnak az első emeleten található átriumba, ahol kapható üdítő, és vannak ülőalkalmatosságok is.*
-Az Erő legyen Veled, Kael-Den! *Köszön a férfinek, aki éppen távozik, majd kérdőn Kosára tekint.*
-Kisasszony? Kegyednek is vannak sürgős dolgai? A Mestert megfogom találni, bízok benne, hogy magától előkerül. Mindig ő szokott előbb rámbukkanni. *Mondja nevetve, várva a választ a lánytól, merre vegyék az irányt, esetleg egyedül kell e tovább mennie, a Mestert előkeríteni.*
Vissza az elejére Go down
Kael-Den Segoren

Kael-Den Segoren


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:25 am

*Csak bólogat a lány szavaira, meg a férfinek is biccent, bár ő nem ilyen optimista jelenleg, nem nézné ki egy jediből, hogy otthagyná testvérét, és visszatérne, ha még cseppnyi remény is van. Bár ki tudja, mik történtek ott. Elvigyorodik Jason beszámolóján, van humora, nem éppen Jedihez illő, de nem kell mindig az átlagosnak lenni.* - Valóban. *Helyesel a lány szavaira, majd mikor újra beszélni kezd, felé fordul.* - Hát igen, a pletykák érdekesen terjednek. *Hagyja rá, majd ásít egyet, kezd belőle kimenni az energia, és még ma van néhány dolga.* - Elnézéseteket kérem, most kettesben hagylak titeket. Sok sikert megtalálni a mesteredet. *Teszi jobbját egy pillanatra a srác vállára, ahogy búcsúzik, és már indul is, ki tudja, mi a következő célja.*
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:18 am

- Hát igen. Kizárt hogy a jedi tanács tétlenül fogja hagyni az ügyet. A pletykálás az embereknél nem jó semmire. Nem vezet semmihez, mindössze ahhoz hogy nem bíznak bennük. * mondta rosszallóan. Nem nézi le a nem jediket, csak nem kedveli őket. Vagy nem bízik bennük. De ezt a sztorit már mintha mesélte volna társainak. Jason érdekes beszámolóján alig tudta visszafogni nevetését. Prüszkölve nevetett csak. *
- Hát igen, érdekes lehetett. * Mosolygott a férfire. Őszintén, nem ezt a beszámolót várta., de ez csak jobb mint komolykodni. *
- Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem bírom azokat akik csak pletykálnak össze vissza, egy szavukat sem el. * Mondta ölbe tett kézzel. Kíváncsi hogy a többiek mit gondolnak erről. *
Vissza az elejére Go down
Jason Quinn

Jason Quinn


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Apr. 23.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:07 am

*Kosáék felé tartva elcsípte a beszélgetés végét, és hallotta, hogy az eltünt jedikről van szó. Járt már néhány lepukkant punk-kocsmában az utóbbi időben, néhány fényévnyivel arrébb a Galathea nevű kisbolygón. Természetesen álcázva magát, nem minden helyen szeretik a jediket. Főleg az öregek, az a korosztály, aki kiskorában neki is mesélt történeteket a Sötét oldalról. Az ilyen kis koszos utcácskákban, közel a földszinthez, mindenféle alak megfordul.*
-Áh, az eltünt jedikről van szó? Hallotam én is róluk történeteket, de hát, ezek csak szóbeszédek. Akár még elő is bukkanhatnak. *Vonja meg a vállát, az utolsó mondatát jókedvüen téve hozzá.*
-Köszönöm a kérdésed. *Biccent a lánynak* -Mostanában szabadságoltam. A mester nem keresett már egy ideje, ezért kiruccantam a galaxis másik végébe *kacsint a lányra, majd egy kis idő múlva hozzáteszi* -Neeem, nem. Csak a szomszédban voltam, és pihentem egy kicsit. Csak a megszokott helyek. A Horwieedo Navivon voltam, tengerpart, csinos lányok, koktélbár. *Mondja mosolyogva. Persze mindez csak fedősztori. A hely kellemes volt, de egy kimondhatatlan nevű emberkét keresett -sikertelenül.*
-Voltam ott is, de nincs. Talán egy másik Mestert kéne majd megkérdeznem, nem látta-e véletlenül. A mester nem keresett az utóbbi időben, ezért jöttem vissza korábban, hogy megkeressem. Biztosan előkerül majd. *Mondja reménnyel teli hangon, semmi rosszra nem gondol, de jó volna minél hamarabb beszélnie a mesterével.*

Vissza az elejére Go down
Kael-Den Segoren

Kael-Den Segoren


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 6:56 am

- Ó, milyen energetikus vagy. *Mosolyog rá finoman, enyhe iróniával, bár ő maga se tudja, miért kell oda, egyszerűen a helyzet kívánja. Nyugodtan hallgatja a történetet, annyit tud, hogy négy elment, kettő visszajött, de nem tudja, hogy kik ezek, ismeri-e őket, vagy bármi... semmit sem tud. És ez enyhén rossz.* - Kínzó ez a tudatlanság. A testvéreink.. -*Borzong bele az egészbe, hiszen lehet, hogy valamelyik kedves ismerőse távozott el.* - De a Jedi Tanács bölcs, s az Erő velük van. Amennyit nekünk kell tudni, tudtunkra fogják hozni idővel. De még sok-sok óra meditációt vesz igénybe ennek feldolgozása, és a megfelelő út megtalálása. A zavar az Erőben pedig ki tudja, mikor múlik el. Talán a béke éveinek valóban vége... -*Réved egy pillanatra gondolataiba, észre se véve, hogy mennyi mindent összebeszélt. Megrázza fejét, és újra a lányra pillant.* - Bocsáss meg, még nem múlt el a hosszú küldetésem hatása. *Szabadkozik egyszerűen, de tiszteli, hogy a twi'lek sok dolog ellenére ennyi mindennel tisztában van, pedig csak most érkezett vissza, és nem is aludt azóta. A sith szót nem szereti, ő nem is élt olyan időket, amikor a sithek uralkodtak volna, s nem is vágyik erre.*
- Üdvözletem. *Hajol meg egyszerűen az érkező férfi előtt, és mosollyal viszonozza a bemutatkozást.* - Kael-Den. Kael-Den Segoren. *Utánozza egy pillanatig a férfit, aztán komolyabbra véve odafigyel a kérdésre.* - Magam részéről nem láttam még ma a mestert, de nem csoda, nem régen értem vissza egy küldetésről. Esetleg az Archívumban nézte már?
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 6:43 am

-Nem, nem vagyok különösebben fáradt, hisz ismersz, nem szoktam elfecsérelni a szabad perceket. * Mosolygott a fiúra, majd elgondolkodott mit hallott arról a bizonyos rejtélyről. *
- Hm, meglehetősen sok minden kering, ami szerintem kicsit sem igaz. * Jelentette ki majd belekezdett apró történetébe. *
- Olyan változatot is hallottam már hogy a jedik kénytelenek voltak feláldozni magukat a túlélésért, bár ez szerintem szemen szedett hazugság. * Mondta ki véleményét határozottan. *
- Kizárt dolog hogy csak úgy felkaszabolják magukat és megetetik a másikkal. Elég morbidul hangzik. Nem de? * Kérdezett vissza, majd belekezdett a számára igaznak vélt történetbe. *
- Tudtommal az igazság az, hogy valószínűleg lezuhantak. Bár ebben nem vagyok biztos. Hogy shitek támadták meg e őket vagy sem, arról viszont fogalmam nincs. * Fejezte be a mondatot és egy kicsit ismerős személy is közeledett. *
- Szervusz Jason! * Köszöntötte a jedit. *
- Rég láttalak. Mit ügyködtél mostanában? * Kérdezte meg tőle kedvesen. *
Vissza az elejére Go down
Jason Quinn

Jason Quinn


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Apr. 23.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 6:31 am

*Jason libben be a Jedi templom egy oldalsó bejáratán. Köpenye mögötte suhog, hosszú haja az arcába lóg. Kicsit biceg még, a multkori égési sérülése a lábán még nem múlt el. Magában motyog, mintha sithkozódna valami miatt. Automatikusan fordul be a folyosókon, amikor belefut egy-egy ismerős Jedibe, annak odabiccent. ~Mintha itt lett volna a szobája~ Nézi a felirat nélküli egyszerű faajtókat, aztán egy lépcsőn leszalad az előtérbe, ahol két "emberbe" botlik.*
-Öh... bocsánat. *Néz rájuk kis zavarában, még a motyogás és a meglepődés miatt.* -Jason. Jason Quinn. *Mutatkozik be. Elsöpri szeméből a hajat, hogy jobban szemügyre vehesse az alakokat. Kosával találkozott már néhányszor, hisz sokszor látogat el a templomba.*
- Sethan mestert keresem. Nemtudjátok, itt tartózkodott mostanában a templomban? Nemrég értem csak vissza, pár napot elvoltam én is. *Nem részletezi merre volt, nemtúl komoly dolog, inkább csak pihenős akció volt néhány bolygóval arrébb.*
Vissza az elejére Go down
Kael-Den Segoren

Kael-Den Segoren


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 6:26 am

*Könnyedén kisöpri a szemébe mászó tincseket, majd be is tűri azokat a füle mögé. Mosolyogva hallgatja a beszámolóját, jó tudni, hogy mi történt az elmúlt időkben szerte a világban.* - Fél órával? Nem vagy kicsit fáradt? *Kérdezi fejét enyhén ballra biccentve, szánakozva.* - Én tegnap este értem haza egy hosszabb küldetésre, viszont hosszú idő után újra a mesteremmel. Először egy fontos személyre kellett vigyáznunk egy ünnepélyen, aztán meggyilkolták a hasonmását, akit használtak a biztonság kedvéért, és utána kellett nyomozgatnunk. *Mondja, mintha valami teljesen átlagos dologról beszélne, és végül is úgy is van, egy jedi számára egy idő után a legtöbb küldetés egyforma, még ha valamelyik kicsit hosszabbra nyúlik és fordulatosabb, akkor is.* - Viszont mit tudsz eme új ügyről, amiről a legtöbben beszélnek? Reggelinél kaptam pár információt, de nem vitték túlzásba a pletykálást.
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 6:13 am

* Lassan sétálgat éppen amikor valaki megérinti a vállát. Mivel ez biztonságos környezet ezért nem ijedt meg, egy cseppet sem. Mikor hátra fordult hatalmas örömmel szembesült, az egyik régi ismerőse állt vele szemben. *
- Kael? Szia. * Köszöntötte széles mosollyal. *
- Igen, tényleg régen találkoztunk. * Mondta. majd válaszolt az egyszerű kérdésre. *
- Hát, most nemrég érkeztem ide vissza. Pontosabban kb. fél órával ezelőtt. Egy magán küldetésen voltam, kémkedési ügyben. Izgi volt, de sajnos elmúlt. Nem is tartott olyan sokáig, azt hiszem csak olyan egy hétig kellett kibírnom egy shit táborban. Az előtt pedig a valahol messze voltam a Yavinon, elég fárasztó út volt, de bírni kell. * Mesélte el kicsi sztoriját, majd visszakérdezte ugyan azt amit ismerőse kérdezett. *
- És te? Veled történt valami izgalmas? * Kíváncsiskodott. Közben fej vakarva törte a fejét, de hogy min azt talán még maga sem tudja. Majd csak valamikor kibontakoznak a fejében a gondolatsorok. Legalábbis remélhetőleg. *
Vissza az elejére Go down
Kael-Den Segoren

Kael-Den Segoren


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 6:02 am

*Könnyedén sétál a templom híres-neves falai között, kivételesen egyedül. Levetette most barna köpenyét, egyszerű szövet ruházat pihen rajta, könnyed, lenge, mozgása is szabad, mintha hosszú idő óta nem mozoghatott volna rendesen. Így is volt: alig egy napja, hogy hazatértek mesterével egy közös küldetésről, persze nem arról, amitől most zeng a ház, egy ahhoz képest jelentéktelen ügyben jártak el, s az események miatt csak ma tudta fogadni őket a Tanács, hogy beszámoljanak a feladatukról. Az előtér felé veszi az irányt, általában ott járkálnak a legtöbben, és pont erre van most szüksége: társaságra. A célhoz érve a viszonylag feltűnő twi'lek lány felé veszi az irányt, s hátát finoman megérintve, mivel háttal áll hősünknek, egy finom mosoly keretében ráköszön.*
- Szia Naw, régen találkoztunk.
*Mondja eképpen, amikor végre szembekerülnek egymással, és finoman végigméri a lányt - jól esik ismerősökkel találkoznia.*
- Mi járatban errefele, miket ténykedtél az elmúlt hetekben-hónapokban?
*Jól emlékszik Nawarára, már ifjonckoruk óta ismerik egymást, de ha össze vannak zárva, akkor is, ha egy hatalmas templomba, elkerülhetetlen, hogy a legtöbbeket legalább látásból, név szerint ismerjük.*
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 5:50 am

* Miután néhány információval szolgált az egyik új jedinek ezért gondolta megint lejön egy kicsit nézelődni hátha van itt valaki. Egyenlőre sehol senki. Kicsit unalmas így egyedül. Csak lassú lépetekkel és magát kihúzva sétál a csarnokban, az ő érdekes fajához illő rövid ruhában. Ez náluk megszokott, bár valószínűleg a jediknél is, mert sok twi'lekből lett mát jedi, viszont a sith is... Kosa tehát csak sétálgat gondolataiban kutakodva, és azon töpreng mi történhetett az eltűnt mesterekkel és tanítványaikkal. Borzasztó rejtélyes ügy, fényt kéne deríteni rá. Ám ehhez egy jedi nagyon kevés. Majd ha esetleg kap egy kis segítséget, bár bolygója vezetőitől kizárt, mert ellenük fellázadt még korábban, azóta nem nagyon bízik azokban akik nem jedik, vagy annak szövetségesei. *

// Helyszín: Jedi templom, előtér //
Vissza az elejére Go down
Bon Aborsa

Bon Aborsa


Hozzászólások száma : 22
Join date : 2012. Apr. 22.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 5:21 am

//fagy, bocsi mennem kell Cat Sad((//
Vissza az elejére Go down
Mogra Brin 'shak Rha

Mogra Brin 'shak Rha


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Apr. 24.

Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 5:19 am

* Nem sokkal később miután megszólította a fiút, az kérdések és mesék halmazával lepte el. Igyekezett mindegyikre konkrét választ adni, már ha sikerül. *
- Igen hallottam, és sajnálom őket. Részvétem. Ismertem mindegyiket, illetve akik még élnek azokat most is. * Aztán ugye miután elmondta ezt a rövid sztorit bemutatkozott. *
- Nawara Kosha Cyn vagyok, twi'lek. De szólíts Kosának. * Mutatkozott be illedelmesen. Bár a faját felesleges volt elmondania mert valószínűleg rájött már, még amikor meglátta. *
- Azt kell mondanom sajnos, hogy a jedi mester jelenleg nem tartózkodik a templomban. * Hajtotta le a fejét, de nem sokáig így ismét kihúzta magát. *
- A kérdésekért semmi gond, megértem a helyzetedet. Én is voltam már hasonló szituációba. * Vallotta be, majd elkezdett töprengve lépkedni a fiú körül, közben szemlélgette annak kardját. *
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Coruscant - A főváros - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Coruscant - A főváros   Coruscant - A főváros - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Coruscant - A főváros
Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dreamlands - Az álmok földjén :: Star Wars univerzum :: Star Wars univerzum-
Ugrás: